10 zalet pływania

Reklama

Pływanie bywa nazywane sportem idealnym. Dostajesz wszystkie korzyści z aerobiku bez nadmiernego obciążania stawów, pływać może każdy niezależnie od wieku, pomaga w dochodzeniu do zdrowia po kontuzjach i nie potrzebujesz do niego żadnych wymyślnych sprzętów. Pływanie ma jednak znacznie więcej zalet, poza tymi oczywistymi wymienionymi wyżej:

1. Wzmacnia mięśnie – pływacy wzmacniają mięśnie całego ciała, nie tylko nóg jak np. biegacze. Podczas pływania pracują zarówno nogi, jak i ręce, mięśnie grzbietu i brzucha.

Znalezione obrazy dla zapytania swimming

Britishswimming.org

2. Zwiększa masę kości – najnowsze badania wykazują, że pływanie zwiększa zarówno gęstość kości jak i ich ogólną masę, a co za tym idzie wzmacnia nasz układ szkieletowy.

Znalezione obrazy dla zapytania swimming

Njcu.edu

3. Pozwala pozostać elastycznym – pływanie wymaga od naszego ciała obrotów, rozciągania, pchania i odpychania się w wodzie. Dzięki tak zróżnicowanym ruchom wykonywanym przez nasze ciało pływanie pomaga zachować elastyczność.

Znalezione obrazy dla zapytania water aerobic

Health.allwomenstalk.com

4. Pomaga zwalczać choroby – podczas pływania wzmacnia się nasz układ krwionośny, co zapobiega chorobom serca i naczyń krwionośnych, np. chorobie wieńcowej.

Znalezione obrazy dla zapytania swimming

Breakingmuscle.com

5. Świetnie spala kalorie – w zależności od stylu pływania w ciągu 10 minut możesz spalić od 60 do 150 kalorii!

Podobny obraz

Playbuzz.com

6. Pomaga w astmie wysiłkowej – nie tylko pomaga walczyć z objawami, ale także wspomaga ogólną wydolność płuc i pomaga w nauce prawidłowego oddychania.

Znalezione obrazy dla zapytania swimming relax

Mumbaimornings.com

7. Zmniejsza poziom stresu i poprawia nastrój – spokojne rozciąganie ciała połączone z głębokim oddychaniem podczas pływania wprawiają człowieka w stan bliski relaksacji, niespotykany podczas uprawiania innych sportów.

Znalezione obrazy dla zapytania ocean swimming

Annawarwick.com

8. Pływanie w słonej wodzie doskonale działa na skórę – słona woda pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry i prowokuje komórki skóry do nowych podziałów.

Znalezione obrazy dla zapytania ocean swimming

Soulseeds.com

9. Pływanie może uczynić cię mądrzejszym – badania dowiodły, że dzieci, które regularnie pobierały lekcje pływania miały lepsze wyniki w nauce języków, były bardziej pewne siebie i lepiej się rozwijały w porównaniu do grupy dzieci, które nie pływały.

Znalezione obrazy dla zapytania sea swimming

Indiatimes.com

10. Pływanie wydłuża życie – podczas gdy wszystkie sporty przyczyniają się do ogólnej poprawy zdrowia, pływanie w porównaniu do nich może wydłużyć czas życia.

Źródło: http://www.lifehack.org/articles/lifestyle/ten-benefits-swimming-you-may-not-know-about.html