5 głównych powodów, aby rzucić palenie

Reklama

Wszędzie dookoła bombardowani jesteśmy nawoływaniami do rzucenia palenia, nawet na samych opakowaniach papierosów są ostrzeżenia dotyczące możliwych skutków tego zgubnego nałogu. Jeśli jednak wciąż nie jesteś przekonany być może skłonią cię do tego poniższe powody:

Znalezione obrazy dla zapytania smoking

Mirror.co.uk

1. Rzucenie palenia wydłuży życie – w zależności od płci przez palenie skracamy swoje życie średnio o 13 – 14 lat. Połowa palaczy umrze na choroby związane z paleniem – nowotwory, choroby płuc i serca. Lecz pamiętaj – nigdy nie jest zbyt późno, żeby rzucić. Odstawienie papierosów w każdym wieku będzie miało pozytywne skutki na cały organizm i wydłuży ci życie.

Znalezione obrazy dla zapytania smoking in front of children

Media4news.com

2. Ochroni twoich przyjaciół i rodzinę – twój nałóg truje także osoby w twoim otoczeniu, a najbardziej cierpią dzieci. Bierne palenie zabija prawie 50 tysięcy osób rocznie. Dzieci żyjące w otoczeniu palaczy częściej chorują na przeziębienia, zapalenie płuc czy ucha i inne choroby związane z układem oddechowym. Zrób dla nich coś dobrego – rzuć palenie.

Znalezione obrazy dla zapytania smoking quit

Gazette.review.com

3. Twoje ciało zacznie się oczyszczać i naprawiać już w momencie rzucenia – ludzkie ciało ma zadziwiające zdolności samoregeneracji. Już kilka godzin po ostatnim papierosie zaczną się pozytywne zmiany w twoim organizmie. Po kilku dniach zacznie wracać prawidłowy węch i smak, później obniży się ciśnienie krwi i poprawi się oddychanie. Zaczniesz także wyglądać lepiej.

Znalezione obrazy dla zapytania people dont like smokers

Indiatimes.com

4. Ludzie zaczną cię bardziej lubić – w dzisiejszych czasach palenie staje się coraz mniej akceptowalne, ludzie zaczynają unikać palaczy i coraz bardziej przeszkadza im dym i zapach osób palących.

Znalezione obrazy dla zapytania smoking

blog.southbeachsmoke.com

5. Zaoszczędzisz znaczne ilości pieniędzy – palenie to bardzo drogi nałóg. Pieniędzy nie trwonisz tylko na same papierosy, ale także na koszty leczenia czy ubezpieczenia. Sam sprawdź ile wydajesz – pomnóż dzienny wydatek na papierosy przez 365 dni. Boli, prawda?

Źródło: www.everydayhealth.com/smoking-cessation/smoking-cessation-center-why-quit