5 metod na złagodzenie bólu kręgosłupa

Reklama

Siedzący tryb życia, praca przed komputerem i brak ruchu sprawiają, że zwyrodnienia i schorzenia kręgosłupa są na porządku dziennym i dotykają coraz młodsze osoby. Jeśli ty również cierpisz z powodu bólu kręgosłupa, zastosuj poniższe wskazówki, aby sobie ulżyć:

Znalezione obrazy dla zapytania good sleep

Healthxchange.com.sg

1. Pozwól kręgosłupowi rzeczywiście odpocząć w czasie snu – zadbaj o odpowiedni materac i poduszkę, które pozwolą twojemu kręgosłupowi odpocząć, tu nie warto oszczędzać.

Znalezione obrazy dla zapytania back and ab muscles

Spineuniverse.com

2. Rozwijaj mięśnie brzucha oraz pleców – to one stabilizują kręgosłup i zapewniają mu prawidłowe podparcie. Pamiętaj, aby ćwiczyć i wzmacniać również te partie ciała.

Znalezione obrazy dla zapytania shoes good for spine

Thefashionatetraveller.com

3. Wybierz dobre obuwie – prawidłowo dobrane buty są niezwykle ważne dla zachowania prawidłowej postawy i odciążenia kręgosłupa. Wysokie szpilki niestety mu się nie przysłużą.

Znalezione obrazy dla zapytania back massage

Retreadscotland.com

4. Pozwól sobie od czasu do czasu na masaż – leczniczy czy relaksujący, masaż pleców pozwoli zregenerować i odświeżyć mięśnie pleców, rozluźnić przestrzenie międzykręgowe oraz poprawić krążenie.

Znalezione obrazy dla zapytania good posture

www.candacesmithetiquette.com

5. Pamiętaj o prawidłowej postawie – niezależnie czy masz pracę siedzącą czy stojącą dbaj o prosty kręgosłup, rozciągaj się w czasie przerw i zadbaj o dobre krzesło.

Źródło: www.spine-health.com/blog/five-ways-keep-your-spine-healthy-and-happy