5 zalet posiadania w domu roślin

Reklama

Kwiaty były ozdobą domów już od starożytności, a moda na różne gatunki zmienia się z pokolenia na pokolenie. Lecz posiadanie w domu kwiatów lub roślin to nie tylko miły dla oka dodatek, lecz również wiele zalet dla zdrowia domowników:

Znalezione obrazy dla zapytania house plant

Today.com

1. Pomagają w oddychaniu – rośliny produkują tlen, zwiększają więc jego ilość w powietrzu naszych domów czy mieszkań.

Znalezione obrazy dla zapytania house plant

Gardeningknowhow.com

2. Zapobiegają chorobom – poprzez transpirację rośliny wydzielają parę wodną do atmosfery, zwiększając wilgotność w mieszkaniach, a tym samym zapobiegają częstym przeziębieniom domowników, suchej skórze czy uporczywemu kaszlowi.

Znalezione obrazy dla zapytania house plant

Ourhouseplants.com

3. Oczyszczają powietrze – badania NASA na roślinach w szczelnie zamkniętych pomieszczeniach wykazały, że pomagają one oczyścić powietrze ze szkodliwych substancji, takich jak tlenek węgla czy formaldehyd.

Znalezione obrazy dla zapytania flower at home

Zastavki.com

4. Przyspieszają zdrowienie – zarówno opieka nad kwiatami, jak i sama ich obecność w otoczeniu chorego przyspiesza jego zdrowienie, dotyczy to zwłaszcza pacjentów po operacjach. Również przyniesienie rośliny doniczkowej do szpitala może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia pacjenta.

Znalezione obrazy dla zapytania orchid at home

Plantgasm.com

5. Pomagają lepiej pracować – uczenie czy praca w otoczeniu roślin jest efektywniejsza. Rośliny pomagają się lepiej skupić, poprawiają pamięć i produktywność. Efekty pracy w otoczeniu roślin mają też lepszą jakość.

Źródło: www.treehugger.com/health/5-health-benefits-houseplants