7 herbat ziołowych, które uczynią cię zdrowszym

Reklama

Potrzebujesz bodźca dla swojego organizmu? Czegoś zdrowego, co poprawi twoje samopoczucie? Herbaty ziołowe mają różnorakie, lecz drogocenne działanie na nasz organizm. Oto 7 naturalnych herbat ziołowych, które ci pomogą w drodze do lepszego zdrowia:

Znalezione obrazy dla zapytania mint

Seriouseats.com

1. Mięta – napar z liści mięty pomaga na problemy żołądkowe i wzdęcia, łagodzi także skurcze mięśni. Dobrze działa na mdłości oraz rozgrzewa ciało.

Znalezione obrazy dla zapytania ginger

Herbalremediesadvice.org

2. Imbir – herbata z kłączy imbiru pomaga w objawach choroby lokomocyjnej. Dobrze sprawdzi się także przy przeziębieniu, warto wtedy dodać do niej cytrynę oraz miód.

Znalezione obrazy dla zapytania chamomile

Elhamzawy.com

3. Rumianek – ma działanie delikatnie uspokajające, świetnie sprawdza się przy bezsenności. Przydaje się także podczas zapalenia płuc i kaszlu.

Znalezione obrazy dla zapytania rooibos tea

Vegkitchen.com

4. Rooibos – ma wysoką zawartość witaminy C i antyoksydantów, pomaga więc m.in. przy problemach skórnych.

Znalezione obrazy dla zapytania lemon balm,

Pernellgerver.com

5. Melisa – napar z liści melisy świetnie działa przy jesienno-zimowych obniżeniach nastroju, wypity przed snem pomaga zasnąć i spać bez koszmarów sennych, mogą go pić również dzieci.

Znalezione obrazy dla zapytania milk thistle

Enabledkids.ca

6. Ostropest i mniszek lekarski – mają właściwości wspomagające oczyszczanie i regenerację wątroby oraz wydzielanie żółci.

Znalezione obrazy dla zapytania rosehip

Aunaturalorganics.com

7. Z dzikiej róży – prawdziwa bomba witaminy C, która wspomaga układ odpornościowy, działa pozytywnie na skórę i działanie nadnerczy.

Źródło: www.besthealthmag.ca/best-eats/nutrition/7-herbal-teas-that-will-make-you-healthy