7 kroków do szczęśliwszego życia

Reklama

Większość osób zapytana, co chciałaby osiągnąć w życiu, jakie jest ich największe marzenie odpowie – być szczęśliwym. Okazuje się jednak, że nie jest to takie proste zadanie. Żyjemy w trudnych czasach, pełnych wyzwań, problemów, zmartwień. Zapracowani, w ciągłym biegu nie mamy czasu zastanowić się do czego dążymy, jak się z tym czujemy i czy to jest dla nas najlepsza droga. Jest jednak kilka prostych działań, których podjęcie może znacząco poprawić nasze życie. Oto kilka sposobów, aby uczynić życie przyjemniejszym a siebie szczęśliwszym:

Znalezione obrazy dla zapytania happiness

Yourtailorednews.com

1. Nie zamartwiaj się, wybierz szczęście – to pierwszy krok. Przede wszystkim musisz zdecydować, że chcesz być szczęśliwy i chcesz działać w tym kierunku. Postawienie przed sobą takiego celu pociągnie za sobą kroki do jego realizacji.

Znalezione obrazy dla zapytania gratitude

Huffingtonpost.com

2. Trenuj wdzięczność – każdego poranka lub wieczora poświęć 5 minut na rozmyślanie o rzeczach, za które jesteś wdzięczny. Pozbędziesz się dzięki temu zgorzknienia i złości.

Znalezione obrazy dla zapytania forgiveness

Huffingtonpost.com

3. Naucz się wybaczać – nie chowaj i nie pielęgnuj w sobie urazy do innych, to wpływa negatywnie zarówno na twoje zdrowie psychiczne jak i fizyczne. Pozwól sobie na wybaczenie i zapomnienie minionych win i zatargów.

Znalezione obrazy dla zapytania breathing exercises

Healthyplace.com

4. Przeciwdziałaj negatywnym myślom i uczuciom – spróbuj praktykować medytację, jogę, ćwiczenia oddechowe lub inne ćwiczenia relaksujące. Jeśli nauczysz się rozpoznawać negatywne emocje, będzie ci łatwiej im przeciwdziałać.

Znalezione obrazy dla zapytania money no happiness

m.fooyoh.com

5. Pamiętaj, że za pieniądze nie kupisz szczęścia – badania dowodzą, że zwiększając swój przychód i majątek tylko w niewielkim stopniu stajemy się szczęśliwsi. Nie tędy droga.

Znalezione obrazy dla zapytania happiness fingers

Mnn.com

6. Nawiązuj przyjaźnie – niewiele jest lepszych lekarstw na nieszczęście i smutek niż prawdziwy przyjaciel. Nie daj się pochłonąć mediom społecznościowym i buduj relacje na żywo, na lata.

Znalezione obrazy dla zapytania happiness photography

Lifenlesson.com

7. Angażuj się w istotne działania – kiedy nasz mózg zaangażowany jest w nowe i wyzywające działania czujemy się szczęśliwsi. Staraj się spędzać czas aktywnie, próbuj nowych rzeczy, nie bój się wyzwań.

Okazuje się, że szczęście może być wynikiem świadomego wyboru a nie przypadku. Warto więc spróbować nowych sposobów i dróg, które nas do tego szczęścia przybliżą.

Źródło: www.webmd.com/balance/guide/choosing-to-be-happy