7 powodów, aby unikać smażonego jedzenia

Reklama

Na samą wzmiankę o smażonym, dobrym jedzeniu większość ludzi robi się od razu głodna, niezależnie od wieku czy płci. Ale tylko niewielu wie, jaką krzywdę robi sobie jedząc takie jedzenie i ile dodatkowych kalorii pochłania wraz z dodatkowym tłuszczem! Oto kilka powodów, dla których powinieneś unikać smażonego jedzenia:

Znalezione obrazy dla zapytania frying

Acs.org

1. Dostarcza mnóstwa kalorii – podczas smażenia żywność nasiąka tłuszczem, w którym jest smażona, wielokrotnie zwiększając swoja kaloryczność.

Znalezione obrazy dla zapytania frying

Nytimes.com

2. Olej, na którym smażone są potrawy nie zawsze jest dobrej jakości – częste w barach czy restauracjach jest wielokrotne smażenie na tym samym oleju lub używany jest olej tani, złej jakości.

Znalezione obrazy dla zapytania frying

Britannica.com

3. Substancje rakotwórcze – zmiany w strukturze chemicznej oleju, po przekroczeniu jego punktu dymienia, mogą prowadzić do powstawania niebezpiecznych, toksycznych substancji, które mogą mieć działanie kancerogenne w ludzkim organizmie.

Znalezione obrazy dla zapytania frying

En.wikipedia.org

4. Pogarsza funkcjonowanie nerek – badania naukowe wykazały, że osoby z chorobami nerek, które często jadły smażone jedzenie umierały szybciej, niż te nie korzystające z uroków smażenia.

Znalezione obrazy dla zapytania frying vegetables deep oil

Womenhealthsmag.com

5. Niszczy wartości odżywcze – smażenie na głębokim tłuszczu pozbawia żywności wartości odżywczych, czyniąc je jedynie pustymi kaloriami.

Znalezione obrazy dla zapytania frying

Bonappetit.com

6. Podnosi poziom cholesterolu – a co za tym idzie zwiększa ryzyko chorób serca i układu krążenia.

Znalezione obrazy dla zapytania deep frying

Myhealthyeatingfacts.com

7. Może prowadzić do zaburzeń w pracy mózgu – tworzące się toksyczne substancje powstałe podczas spalania tłuszczu (po przekroczeniu jego punktu dymienia) mogą powodować choroby neurodegeneracyjne.

Źródło: listovative.com/7-major-reasons-avoid-eating-fried-foods