7 sposobów na walkę z otyłością brzuszną

Reklama

Duży, tzw. „piwny” brzuszek częściej jest spotykany u mężczyzn, ale również panie mają z nim problemy. Jest to jedna z groźniejszych odmian otyłości prowadząca do wielu chorób metabolicznych i problemów zdrowotnych. Oto kilka sposobów, aby przyspieszyć i ułatwić sobie walkę z niechcianym tłuszczem:

Znalezione obrazy dla zapytania drink water

Sites.psu.edu

1. Pij dużo wody i zjedz owoc, gdy masz ochotę na coś słodkiego – słodycze i słodzone napoje stanowią często 1/3 lub prawie połowę kalorii w diecie człowieka. Zamień je na zdrowsze odpowiedniki, a szybciej pozbędziesz się niechcianego tłuszczu z brzucha.

Znalezione obrazy dla zapytania home cooking

Countryliving.com

2. Sam gotuj swoje posiłki – jedzenie na mieście może i jest wygodne, ale jednocześnie nie masz pewności co jesz, ile cukru, soli czy innych niezdrowych dodatków dodano do twojego posiłku.

Znalezione obrazy dla zapytania meditation

Ritamaher.com

3. Znajdź czas na rozciąganie i medytację, zwłaszcza gdy jesteś zestresowany – to zapobiegnie zajadaniu stresu oraz uspokoi twój umysł.

Znalezione obrazy dla zapytania walking

Theluxuryspot.com

4. Chodź 1-2 godziny dziennie – w sumie powinieneś spędzać w ruchu, chodząc 1-2 godziny każdego dnia, to najprostszy ze zdrowych nawyków, które pomogą ci w walce z tłuszczem.

Znalezione obrazy dla zapytania exercise in front of tv

Bodypower.com

5. Ćwicz podczas oglądania telewizji – już kilka prostych ćwiczeń aerobowych przyspieszy twój metabolizm i spalanie kalorii.

Znalezione obrazy dla zapytania building muscle

Huffingtonpost.co.uk

6. Zbuduj masę mięśniową – to również zwiększy ilość spalanych kalorii i sprawi, że znacznie lepiej poczujesz się we własnym ciele.

Znalezione obrazy dla zapytania 8 hours sleep

Howafrica.com

7. Chodź wcześnie spać i zapewnij organizmowi 8 godzin zdrowego, nieprzerwanego snu – daj ciału czas na regenerację i nabranie sił do sprostania wyzwaniom kolejnego dnia. Poprawisz swoją wydajność i dłużej zachowasz zdrowie.

Źródło: www.lifehack.org/317693/7-effective-ways-kick-your-belly-fat-away