7 sposobów na wyrobienie codziennej dyscypliny

Reklama

Dyscyplina oznacza wolność i szczęście. Daje ci możliwość robienia tego, co chcesz, ponieważ wiesz, że możesz osiągnąć wszystko co sobie zamierzysz. Jednak w świecie, w którym liczy się tylko natychmiastowy efekt i nagroda za nasze działania niezwykle trudno jest wyrobić w sobie konsekwencję i wytrwałość w codziennym dążeniu do celu. Oto kilka sposobów, które mogą ułatwić ci wyrobienie codziennych nawyków:

1. Celuj wysoko

Im wyżej stawiasz poprzeczkę, im więcej czasu poświęcisz na dotarcie do celu, tym trudniej będzie ci zrezygnować. Dyscyplina buduje pewność siebie, siłę psychiczną i fizyczną oraz inspiruje cię do bycia lepszym człowiekiem.

7 Ways to Develop Daily Discipline

succes.com

2. Określaj swoje cele jasno

Jasno zdefiniuj co twój cel dla ciebie znaczy i co konkretnie musisz zrobić, aby go osiągnąć. Chcesz schudnąć? Jakie kroki musisz podjąć – zacząć biegać? Przejść na dietę? Dzięki temu łatwiej będzie ci monitorować postępy.

Znalezione obrazy dla zapytania reach goal

brandonfarr.com

3. Uświadom sobie, że każdy dzień ma znaczenie

Każdy cel, który przed sobą stawiasz musi być osiągnięty – to zdecyduje czy spełnisz swoje marzenia. Sportowcy wiedzą, że wystarczy odpuścić jeden dzień, jeden trening, żeby przegrać zawody trzy miesiące później.

Znalezione obrazy dla zapytania sunrise

timeanddate.com

4. Trzymaj się planu

Kiedy już zaczniesz – nie przestawaj, nie rezygnuj, nie odpuszczaj ani jednego kroku do osiągnięcia celu. Plan jest po to, aby ci w tym pomóc, nie oszukuj.

Znalezione obrazy dla zapytania consequence

tes.com

5. Za wszelką cenę

Zbuduj w swoim umyśle zaporę „za wszelką cenę”. Zmuś się do robienia rzeczy, które zaplanowałeś, choćby nie wiem co się działo. Bądź konsekwentny.

Znalezione obrazy dla zapytania push

quotesgram.com

6. Zaplanuj codzienną rutynę

Wypracuj w sobie rutynę, która stanie się twoją drugą naturą, będzie automatyczna, naturalna. Trzymaj się jej, aż do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Znalezione obrazy dla zapytania reach goal

bestweightlosshints.com

7. Znajdź przyjemność w ciężkiej pracy

Skup swoją uwagę na wykonywaniu zaplanowanych kroków szybciej i lepiej za każdym razem. Gdy tylko zaczniesz widzieć pierwsze rezultaty będziesz chciał więcej i więcej.

Źródło: www.success.com/blog/7-ways-to-develop-daily-discipline