7 zalet pilatesu

Reklama

Pilates to dość nowa forma ćwiczeń, która pozwala na odprężenie umysłu i ciała. Jak to działa? Oto kilka powodów:

Znalezione obrazy dla zapytania pilates

Pilatesfusionclinic.com

1. Redukuje stres – niezależnie czy wybierzesz się na pilates rano czy wieczorem po ciężkim dniu pracy, stanowi od świetne oderwanie się od rzeczywistości uspokajając umysł i trenując ciało.

Znalezione obrazy dla zapytania pilates

Theapex.ie

2. Poprawia postawę ciała – na pilatesie wzmacniasz głębokie mięśnie brzucha i pleców, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała, dzięki czemu zaczniesz chodzić wyprostowany i wydasz się wyższy i szczuplejszy!

Znalezione obrazy dla zapytania pilates

Pointcookphysio.com

3. Trening bez hałasu – zajęcia pilatesu odbywają się w niewielkich grupach, instruktor mówi spokojnie i wszystko dokładnie tłumaczy, nie ma pośpiechu, stresu i wrzawy.

Znalezione obrazy dla zapytania pilates

Pilatesinlewes.com

4. Utrzyma cię w formie – mimo, że pilates wydaje się być dość statyczny, jego regularny trening pozwoli ci utrzymać ciało w dobrej kondycji.

Znalezione obrazy dla zapytania pilates

Fitomento.com

5. Możesz trenować pilates również w ciąży – panie w stanie błogosławionym wcale nie muszą rezygnować z aktywności fizycznej. Pilates może być doskonałym sposobem, aby pozostać w formie również w czasie ciąży.

Znalezione obrazy dla zapytania pilates pregnant

Physiosolutions.ie

6. Budujesz masę mięśniową – wbrew pozorom pilates pozwala również zwiększyć masę mięśniową dzięki ciągłemu wysiłkowi, któremu poddawane są nasze mięśnie w czasie treningu.

Źródło: www.marieclaire.co.uk/life/health-fitness/x-reasons-why-pilates-will-make-your-life-better-111072