8 powodów, aby posiadać zwierzątko domowe

Reklama

Nie istnieje jeden gatunek zwierzęcia, które będzie odpowiadało wszystkim. Być może marzyłeś w dzieciństwie o budzeniu się przy śpiewie ptaków, albo zawsze chciałeś podziwiać egzotyczne morskie akwarium? Najważniejsze to znaleźć najlepszy wybór dla siebie. Ze względu na wyjątkową więź tworzoną z człowiekiem, większość osób jako najlepszego kompana wybierze psa. Oto kilka powodów, dla których warto mieć w domu zwierzątko:

Znalezione obrazy dla zapytania cat companion

Sheknows.com

1. Dotrzymają towarzystwa – dzięki zwierzętom w domu czujemy się mniej samotni. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych i mieszkających samotnie.

Znalezione obrazy dla zapytania sleeping rats pet

Designtaxi.com

2. Pomogą wyrobić rutynę – konieczność regularnego zajmowania się zwierzęciem pomaga wyrobić w sobie konsekwencję i narzuca życiu pewną rutynę, której często nam brakuje.

Znalezione obrazy dla zapytania walk a dog

Dogsaholic.com

3. Zmuszają do ruchu – oczywiście zwłaszcza w przypadku psa, który musi być regularnie wyprowadzany na spacer. Docenią to szczególnie osoby starsze, które mają pretekst żeby wyjść, pospacerować, porozmawiać z sąsiadami.

Znalezione obrazy dla zapytania pet hug

Resqwalk.com

4. Zmniejszają stres – zwierzęta domowe doskonale nas uspokajają i redukują napięcie. Przytulenie, głaskanie zwierzaka pozwala opaść emocjom, poprawia nastrój i zmniejsza prawdopodobieństwo depresji.

Znalezione obrazy dla zapytania elderly walking a dog

Dogvacay.com

5. Zmuszają do wyjścia z domu – posiadanie zwierzęcia, zwłaszcza takiego, które wymaga spacerów, sprawia że właściciel nie zamyka się w czterech ścianach. Każde zwierzątko czasami potrzebuje wizyty u weterynarza, zmusza to więc właściciela do wyjścia z domu, rozmowy z ludźmi.

Znalezione obrazy dla zapytania dog lovers meeting

Yourdog.co.uk

6. Umożliwiają poznanie nowych przyjaciół – podczas rozmowy na spacerze czy u weterynarza możemy poznać ludzi z podobną pasją, często organizowane są też spotkania miłośników danego gatunku czy rasy zwierząt.

Znalezione obrazy dla zapytania tortoise feeding

Petinfoclub.com

7. Poczucie bycia potrzebnym – kiedy zwierzę jest od nas zależne, wymaga naszej opieki i troski czujemy się potrzebni i ważni.

Znalezione obrazy dla zapytania dog barking on door

dogs.thefuntimesguide.com

8. Zapewnią ochronę – psy, zwłaszcza ras obronnych, doskonale sprawdzą się w roli stróża i obrońcy. Odstraszą potencjalnych włamywaczy, a w razie czego ostrzegą o niebezpieczeństwie.

Należy jednak pamiętać, że każde zwierzę to ogromna odpowiedzialność i dużo nowych obowiązków. Pod żadnym pozorem nie wolno kupować zwierząt w prezencie, a kupując zwierzaka dziecku trzeba pamiętać, że odpowiedzialność i ewentualne obowiązki spadną na rodzica.

Źródło: money.usnews.com/money/blogs/the-best-life/2010/01/07/10-reasons-you-need-a-pet