Dbanie o skórę latem

Reklama


sunbathing
Każda kobieta chce latem pięknie wyglądać. Zdrowa i zadbana skóra świadczy o jej prawidłowej pielęgnacji oraz naszym zdrowym odżywianiu. Lato jest jedną z najbardziej ulubionych pór roku – temperatury są wysokie i możemy odsłonić ciało ciesząc się słońcem. W tym czasie należy pamiętać o właściwej ochronie naszej skóry. Nadmierna ilość promieni słonecznych wpływa na szybsze starzenie się skóry. Poniżej przedstawiam porady, o których należy pamiętać podczas słonecznych dni.

1. Stosuj kremy z filtrami

Przed wyjściem na plaże zadbaj o swoją skórę stosując kremy z filtrami co najmniej SPF 30. Często zdarza się, że na plaży spędzamy dużo czasu i wieczorem pojawiają się oparzenia skóry. Dostępne kremy w drogeriach są przeznaczone do twarzy lub ciała. Warto się w nie zaopatrzyć, by przez cały dzień cieszyć się słońcem.

2. Pij dużo wody

Pij nawet jeśli nie czujesz pragnienia. Nawodnienie organizmu jest bardzo ważne szczególnie w upalne dni. Wypijanie co najmniej 1,5 litra wody przyczyni się do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz prawidłowego nawilżenia skóry.

3. Prawidłowa dieta

Postaw na produkty bogate w antyoksydanty, które wpływają na zdrowie naszego organizmu i skóry. Ich źródło znajduje się w jagodach, zielonej herbacie oraz orzechach. Jedz także ryby, które mają ważne kwasy Omega-3 – sprawiają, że skóra jest napięta i zdrowa.

4. Pielęgnacja

Pamiętaj o kremach opartych na wodnej formule. Nawilżanie jest niezwykle ważne, gdyż w ciepłe dni skóra bardziej się wysusza. Dodatkowo złuszczaj skórę 2 razy w tygodniu – taki zabieg usunie zbędny martwy naskórek.