Jak poprawić pewność siebie

Reklama

W dzisiejszych czasach pewność siebie i świadomość swoich słabych i mocnych stron jest niezbędna do zaistnienia na rynku pracy czy w biznesie. Niestety niewiele osób (a wręcz mało kto) rodzi się z pewnością siebie i umiejętnością występowania przed ludźmi. Na szczęście można się tego nauczyć. Oto kilka prostych na to sposobów:

Znalezione obrazy dla zapytania thoughts

Everydayhealth.com

1. Myśli to tylko myśli – w ciągu doby przez ludzki mózg przepływa około 65 tysięcy myśli i 85-90% z nich jest negatywna! Świadomość, że to tylko myśli, nic więcej, umożliwi ci zapanowanie nad nimi.

2. Zacznij od końca – zastanów się do czego dążysz, jaki masz cel w życiu, co chcesz osiągnąć. Bez tego nie wyznaczysz swojej drogi.

Znalezione obrazy dla zapytania life road

Lifeandhumanrelations.com

3. Zacznij dzień od praktykowania wdzięczności – jeszcze zanim wstaniesz pomyśl chwilę za co jesteś wdzięczny, co powinieneś docenić.

4. Wyjdź poza strefę komfortu – każdy z nas ma za sobą doświadczenia, których okropnie się obawiał, a które koniec końców nie okazały się takie złe. Trenuj codziennie, małymi krokami wychodzenie poza swoja strefę komfortu, robienie rzeczy, które nie są łatwe i wygodne.

Znalezione obrazy dla zapytania failure

Upsidelearning.com

5. Nie bój się porażek – one będą się pojawiać, to nieuniknione. Ważne żebyś wynosił z nich naukę i doświadczenie i próbował raz jeszcze. Z każdą porażką nabierasz doświadczenia i wiesz, co się nie sprawdziło.

6. Znajdź mentora – cokolwiek robisz prawdopodobnie robili to przed tobą już inni. Znajdź doświadczoną osobę i ucz się od niej.

Znalezione obrazy dla zapytania friends

Huffingtonpost.com

7. Rozsądnie dobieraj towarzystwo – otaczaj się ludźmi pozytywnymi, którzy będą cię wspierać i zachęcać do pracy nad sobą. Prawdziwe jest przysłowie, że z kim przestajesz takim się stajesz.

8. Odrabiaj lekcje – jeśli wcześniejsze przygotowanie się do jakiegoś wyzwania pozwoli ci łatwiejj sobie z nim poradzić – zrób to! Czy to przygotowanie do przemówienia, sprawdzenie firmy, w której starasz się o pracę, będzie ci łatwiej jeśli będziesz czuł się przygotowany.

Znalezione obrazy dla zapytania breathe

Wellbeing.com.au

9. Oddychaj – w stresującej sytuacji, w której czujesz się niepewny – oddychaj. Głębokie wdechy pozwolą ci się rozluźnić, a umysł stanie się bardziej aktywny.

10. Nie bój się prosić o pomoc – nie wychodź z założenia, że dla wszystkich oczywiste jest czego chcesz i potrzebujesz. Wyraź swoje potrzeby, a będziesz zdziwiony ile osób chętnie ci pomoże.

Źródło: www.inc.com/minda-zetlin/13-easy-ways-to-boost-your-confidence