Joga w domowym zaciszu

Reklama


yoga

Wielu z nas zastanawia się czy można ćwiczyć jogę samodzielnie, w domowym zaciszu. Odpowiedź jest bardzo prosta. Jogę możemy ćwiczyć praktycznie wszędzie.

Dlaczego warto ćwiczyć jogę?

Po pierwsze ćwicząc poprawiamy naszą kondycję. Wzmacniamy mięśnie. Spalamy nadmiar kalorii. Rozciągamy nasze ciało, które dzięki regularnej aktywności fizycznej jest smuklejsze. Joga ma dobroczynny wpływ nie tylko na nasze ciało, ale także umysł. W trakcie wykonywania ćwiczeń relaksujemy się, dystansujemy się od otaczającego nas świata.

Mity na temat jogi

Aby zacząć ćwiczyć muszę zapisać się na zajęcia z instruktorem. Oczywiście, że nie.  Wystarczy dobry podręcznik bądź kurs wideo. Z jego pomocą dowiesz się jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia. Aczkolwiek dla wielu osób ćwiczenie w grupie jest czynnikiem motywującym… Dlatego warto połączyć te dwie formy uprawiania jogi.

Część osób zastanawia się również czy wykonując ćwiczenia samodzielnie nie zrobimy sobie jakiejś krzywdy. Tak naprawdę bardzo trudno zrobić sobie krzywdę wykonując podstawowe ćwiczenia. Musimy słuchać własnego ciała i stopniowo zwiększać poziom trudności. Podsumowując unikanie jakichkolwiek ćwiczeń jest o wiele bardziej szkodliwe niż drobne kontuzje, które mogą nam się przydarzyć w trakcie ćwiczenia jogi.

Mit numer trzy… Jeśli wykonam jakieś ćwiczenie niezbyt dokładnie to moje ciało nie odczuje żadnych korzyści. Nic bardziej mylnego. Początkowo może być nam trudno wykonywać poszczególne pozycje. Z biegiem czasu nabierzemy sprawności, a nasze ciało stanie się o wiele bardziej elastyczne.

Podsumowując warto ćwiczyć jogę już od dziś. Nawet jeśli nie do końca wychodzą nam poszczególne pozycje… Z biegiem czasu nabierzemy odpowiedniej sprawności.