Kilka powodów, dla których powinieneś zrezygnować z bieżni

Reklama

Każdy ruch to zdrowie, a bieganie jest jednym z popularniejszych i bez trudu dostępnym dla wszystkich sportem. Jest jednak różnica między bieganiem na świeżym powietrzu, a bieganiem na bieżni. Oto dlaczego powinieneś wybrać to pierwsze:

treadmill-training

manageyourlifenow.com

1. Brak oporu powietrza – biegając na zewnątrz siłujesz się jednocześnie z oporem powietrza, co zwiększa efektywność twoich ćwiczeń.

Znalezione obrazy dla zapytania treadmill

Popsugar.com

2. Jednolite podłoże – bieżnia ma tylko jedną strukturę podłoża, na świeżym powietrzu natomiast powierzchnia, na której stawiasz stopy jest zmienna – raz kamienie, raz asfalt, raz trawa, czasem śnieg. Bieg po zróżnicowanym podłożu jest wyzwaniem dla twoich nóg i stymuluje układ nerwowy.

Znalezione obrazy dla zapytania running on gravel

Footage.framepool.com

3. Brak stymulacji wizualnej – biegając po parku czy lesie twój wzrok musi adaptować się cały czas do zmieniającego się krajobrazu, widok na bieżni się nie zmienia.

Znalezione obrazy dla zapytania running on gravel

Shutterstock.com

4. Niepewność i mała powierzchnia biegowa – mimo, że teoretycznie bieżnia zapewnia odpowiednio dużo miejsca biegaczom, to wielu z nich czuje się na niej niepewnie, obawiając się upadku.

Znalezione obrazy dla zapytania running on treadmill

Mensfitness.com

5. Nuda – bieganie na bieżni, bez żadnej stymulacji bodźców z zewnątrz jest zwyczajnie nudne.

Źródło: www.manageyourlifenow.com/11-reasons-why-not-use-treadmill-for-running