Negatywne skutki spożywania cukru

Reklama


spoon

Co się dzieje w organizmie po zjedzeniu cukru?

1. Zjedzony cukier szybko zamienia się w oponkę na brzuchu. I to w równym stopniu u osoby dorosłej jak i u dziecka. Wskaźnik otyłości u dzieci podwoił się w ostatnich latach, winę należy przypisać przede wszystkim nadmiernemu spożycia słodyczy popijanych słodkimi napojami. Wszystko to razem większa prawdopodobieństwa nabycia cukrzycy czy chorób serca.

2. Nadmierna ilość cukru może skutkować powstaniem problemów z koncentracją, myśleniem, permanentnym zmęczeniem a nawet niewyraźnym widzeniem. Wysoki poziom cukru w organizmie może powodować drżenie oraz nieustępujące napięcie mięśni. Cukier jest też przyczyną powstawania ataków paniki i nadmiernego pobudzenia, a nawet nerwicy.

3. Cukier wywiera również negatywny wpływ na urodę. Odbija się to przede wszystkim na wyglądzie skóry, która wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości, cukier rozkłada kolagen, którego ubywa w skórze w sposób nieodwracalny.

4. Cukier powoduje również zaburzenia metabolizmu u człowieka, a to skutkuje wieloma i różnorodnymi konsekwencjami odczuwalnymi na „własnej skórze”. Jednym z nich będzie z pewnością pogorszenie się stanu skóry.

5. Odkładająca się w wątrobie fruktoza przyczynia się do niealkoholowego stłuszczeniowego zapalenia wątroby, a to choroba funkcjonująca w naszym społeczeństwie od niedawna.