Radość z tańca

Reklama

Zapewne jesteś zapracowany, niewyspany, próbujesz robić mnóstwo rzeczy na raz i nie masz chwili dla siebie. Poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których warto jednak choć raz w tygodniu znaleźć czas na lekcję tańca:

Znalezione obrazy dla zapytania dancing lesson

Learntodancewithfred.com

1. Zapewni dawkę ruchu – im więcej się ruszasz w ciągu dnia tym lepiej czuje się twoje ciało. Taniec to świetny rodzaj ruchu, zwłaszcza jeśli masz siedzącą pracę.

Znalezione obrazy dla zapytania dancing lesson

Ballroomdancinglessonsinfo.wordpress.com

2. Nie jest nudny – jeśli masz problem z wytrwaniem w postanowieniu o regularnych ćwiczeniach, ciężko ci wyjść z domu na trening, a siłownia cię nudzi – spróbuj tańca! Gwarantuję, że nie będziesz mógł doczekać się kolejnych zajęć.

Znalezione obrazy dla zapytania ballroom dancing lesson

Groupon.com

3. Jest lepszy niż lekarstwa – taniec ma właściwości lecznicze, pozwala się zrelaksować, zapomnieć o troskach dnia codziennego, działa antydepresyjnie, prowokuje wydzielanie hormonów i poprawia skupienie.

Znalezione obrazy dla zapytania ballroom dancing lesson

Societyhilldance.com

4. Jest tani –taniec nie wymaga specjalnego oprzyrządowania i często można znaleźć bezpłatne lekcje tańca, czy to w szkołach tańca, czy w knajpach, poszukaj dni otwartych lub ludzi po prostu chętnych do wspólnego potańczenia.

Znalezione obrazy dla zapytania ballroom dancing on wedding

Weddingbee.com

5. Zadziwisz ludzi – na kolejnej firmowej imprezie lub weselu przyjaciół zadziwisz gości i znajomych swoimi umiejętnościami tanecznymi i otwartością na parkiecie.

Znalezione obrazy dla zapytania joy of ballroom dance

Yellowpages.ca

6. Nauka tańca w wieku dorosłym przynosi mnóstwo radości, bez jednoczesnej presji – życie i tak jest wystarczająco trudne, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa i czystej przyjemności w postaci tańca.

Źródło: thoughtcatalog.com/jamie-benson/2014/01/6-reasons-why-you-should-try-to-dance-this-year-even-if-you-never-have-before