Zamień windę na schody!

Reklama

Czy ty, podobnie jak większość ludzi, gdy masz do wyboru pójść schodami lub pojechać windą zawsze wybierasz to drugie? Oto kilka głównych powodów, dla których powinieneś zmienić swój nawyk:

Znalezione obrazy dla zapytania stairs

Fullhdpictures.com

1. Darmowy trening – wchodzenie po schodach może dołożyć nawet 30 minut do twojej dziennej dawki ruchu i to zupełnie za darmo!

Znalezione obrazy dla zapytania climbing stairs

Organicauthority.com

2. Poprawa wydolności serca – ta forma ćwiczeń pozytywnie wpływa na twoje serce. Pomaga także w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu.

Znalezione obrazy dla zapytania climbing stairs

Livestrong.com

3. Wydłuża życie – po pierwsze wchodzenie po schodach zmniejsza ryzyko kontuzji poprzez wzmacnianie mięśni i stawów, po drugie poprawia ogólny stan zdrowia i ogranicza prawdopodobieństwo różnych schorzeń, które mogą obniżyć jakość twojego życia.

Znalezione obrazy dla zapytania stairs elevator

www.liftandaccessibilitysolutions.com

4. Oszczędza czas i energię – tak, bardzo często wejście po schodach jest szybsze niż czekanie na windę, a potem zatrzymywanie się na wielu piętrach w oczekiwaniu na wsiadających lub wysiadających współpasażerów. Dodatkowo, jeśli dbasz o środowisko naturalne, powinieneś wybierać schody zamiast windy.

Źródło: www.fitday.com/fitness-articles/fitness/exercises/avoid-the-elevator-4-reasons-to-always-take-the-stairs